Tepelné čerpadlá vzduch-voda

Tepelné čerpadlá vzduch – voda sú vyhľadávané vďaka ich jednoduchej inštalácií a vhodnosti do každej lokality. Na získavanie tepelnej energie nepotrebujete žiadne vrty ani zemné kolektory. Zdrojom energie je vonkajší vzduch, z ktorého dokáže tepelné čerpadlo využívať energiu aj pri extrémnych mrazoch. Z 1kW dodanej elektrickej energie dokážu vyprodukovať až 4kW tepla / chladu. Celý systém sa skladá z vonkajšej jednotky a vnútorného hydromodulu, ktorý sa napája do vykurovacieho systému. Ak sa rozhodnete riešiť vykurovanie a ohrev teplej vody moderným a ekonomickým spôsobom tak je pre Vás ideálnym riešením systém od Mitsubishi Electric. Dokáže plnohodnotne nahradiť tradičné zdroje tepla ako sú drevo a plyn, takže do rodinného domu stačí priviesť iba elektrickú energiu.

 

 

Rozdelenie tepelných čerpadiel podľa typu vonkajšej jednotky

 

Tepelné čerpadlá Eco-Inverter
Novinkou na trhu sú vonkajšie jednotky Eco-Inverter. Jednotky vhodné zvlášť pre nízkoenergetické domy. Garantovaná oblasť použitia novej vonkajšej jednotky je medzi –20 a +35 ° C.

Tepelné čerpadlá Power Inverter

Kompletné systémové riešenie pre celoročné vykurovanie pre väčšinu regiónov. Funkcia vykurovania až do vonkajšej teploty -25°C. Pri vonkajšej teplote -15°C poskytuje stále 60 -70% z nominálneho výkonu. Je vybavená funkciou automatického rozmrazovania.

Tepelné čerpadlá Zubadan

Kompletné systémové riešenie pre celoročné vykurovanie pre veľmi chladné regióny. Funkcia vykurovania až do vonkajšej teploty -28°C. Do vonkajšej teploty -15°C poskytuje stále 100% nominálneho výkonu. Je vybavená funkciou automatického rozmrazovania.

Vonkajšie jednotky majú nový dizajn a konštrukciu, ktorá výrazne znižuje hlučnosť a vibrácie (až o 10 dB) a má zvýšenú energetickú efektivitu. Ideálna aj pre rodinné domy v hustej zástavbe. Označujú sa na konci názvu ako VAA (230V napájanie) alebo YAA (400V napájanie). Podľa spôsobu technológie sa rozdeľujú na Eco Inverter, Power Inverter a Zubadan. Jednotky sa vyrábajú s chladivom R32 aj R410A.

 

Vylepšené vstrekovanie chladiva

Vďaka novému typu Cu potrubia na priame vstrekovanie chladiva sa zvyšuje teplovýmenná plocha a tým aj energetická efektivita prevádzky.

 

Nový typ výmenníka

Vďaka novému 3 radovému výparníku vonkajšej jednotky, ktorého plocha je až o 15% väčšia, má jednotka vyššiu energetickú efektivitu.

 

Autoadaptívna regulácia

Pokročilá regulácia v tepelných čerpadlách Mitsubishi Electric umožňuje riadenie vykurovacieho systému podľa priestorovej teploty. Tepelné čerpadlo na základe vyhodnotenia vonkajšej teploty a teplotnej odozvy z vykurovaného priestoru automaticky koriguje ekvitermickú krivku a prispôsobuje ju aktuálnym podmienkam. Vďaka tejto regulácii pracuje tepelné čerpadlo maximálne efektívne.

 

Kompaktné rozmery

Jednotka má malé rozmery, pekný dizajn a nízku hlučnosť. Hodí sa aj do husto obývaných rezidenčných zón. Je taká tichá, že môže byť umiestnená aj blízko obývanej zástavby bez toho aby prevádzkou obťažovala susedov.

 

Tichšia prevádzka

Zníženie vibrácií, ktoré sa prenášajú ďalej do jednotky sme výrazne znížili lepším uložením kompresora, jeho samostatnou hlukovou izoláciou, vylepšeným gumovým podložením a vylepšeným vedením Cu potrubia. Vďaka väčšiemu ventilátoru, jeho optimalizovanej polohe a lepšiemu uloženiu je jednotka tichšia.

 

 

Rozdelenie tepelných čerpadiel podľa typu vnútorného hydromodulu

 

Modul s integrovaným 200L alebo 300L nerezovým zásobníkom TUV

 

Vnútri hydraulického modulu sú integrované všetky potrebné súčasti pre rýchlu a jednoduchú inštaláciu. Súčasťou je už užívateľsky príjemné ovládanie pre nastavenie vykurovacích kriviek, teploty zásobníka teplej pitnej vody, týždenný program a pod. K energeticky úspornej distribúcií tepla je už obsiahnuté vo vnútornom module vysoko účinné obehové čerpadlo s energetickou triedou A. Vďaka kompaktným rozmerom sa dá vnútorný modul veľmi ľahko umiestniť kdekoľvek vo vnútornom priestore vykurovaného objektu bez toho, aby zaberal veľa miesta.

 

Modul bez zásobníka TUV

 

Vnútorný hydraulický modul bez integrovaného zásobníka, ponúka navyše možnosť pripojenia pomocou externého 3-cestného prepínacieho ventilu, ľubovoľný voliteľný zásobník pre tepelné čerpadlá podľa individuálnych požiadaviek zákazníka.

 

 

Vylepšená generácia jednotiek

Nová generácia vnútorného hydromodulu s označením D prináša viaceré vylepšenia a širší výber hydromodulov so vstavaným zásobníkom TUV. Vylešená je taktiež spotreba a energetická efektivita, za čo jednotka vďačí pokročilej regulácii systému. Samozrejmosťou je možnosť pripojenia cez Wi-Fi. Rozdeľujú sa podľa toho, či je hydromodul bez vstavaného zásobníka TUV, alebo s integrovaným nerezovým zásobníkom. Ďalšia možnosť je zvoliť hydromodul iba s funkciou vykurovania, alebo aj s možnosťou chladenia.

 

Efektívnejšie rozmrazovanie

Štandardné tepelné čerpadlá sa často prepínajú do režimu rozmrazovania, aj keď nie je výmenník vonkajšej jednotky ešte namrznutý. Nová generácia tepelných čerpadiel má efektívnejšiu kontrolu namŕzania, čím dokáže redukovať cyklus rozmrazovania. Vďaka tomu dokáže kontinuálne vykurovať až 10 hodín bez rozmrazovania.

 

Monitorovanie spotreby energie

V hydromoduloch Ecodan je zabudovaný ultrazvukový prietokomer ktorý dokáže merať vyrobenú energiu do vykurovacieho systému. K jednotkám sa dá pripojiť aj výstup z elektromeru a tým pádom viete presnú spotrebu elektrickej energie. Potom si viete cez ovládač pozrieť koľko ste spotrebovali na vykurovanie, koľko na ohrev teplej vody resp. na chladenie.

 

Integrovaná vanička kondenzátu

Pri vnútorných hydromoduloch s funkciou chladenia je štandardne itegrovaná vanička na odvod konednzátu. Zo zadnej strany jednotky je umiestnený vývod na odvedenie kondenzu.

 

Ovládanie tepelného čerpadla cez internet

K systému Ecodan je možné doplniť wifi adaptér a potom môžete mať dohľad nad vaším vykurovaním prakticky z akéhokoľvek miesta. Priamo zo svojho smartphonu alebo tabletu si môžete monitorovať a ovládať funkcie tepelného čerpadla. Je to ideálne riešenie pre optimalizovanie prevádzky tepelného čerpadla aj keď ste mimo domova.

 

Jednoduchý prístup k napojeniu vody

Generácia D prichádza s vynoveným umiestnením napájania vodného okruhu. Všetky potrubia na napojenie sú umiestnené pri sebe.

Tepelné čerpadlá vzduch-vzduch

Jednotky s technológiou Hyperheating umožňujú prevádzku do vonkajšej teploty -15°C so 100%-ným výkonom. Garantujeme prevádzku až do vonkajšej teploty -25°C. Tieto jednotky sa vyrábajú ako splitové aj ako multisplitové systémy. Sú vhodné pre celoročné vykurovanie objektov. Majú vysokú energetickú efektivitu.